Sport »

”Flamurtari’i Ladorishtit afër kualifikimit në ligën e tretë

”Flamurtari’i Ladorishtit afër kualifikimit në ligën e tretë

autor autor April 19, 2014 0

K.F ”Flamurtari”,nga Ladorishti, vazhdon të kryesoj në ligën komunale të futbollit të Strugës dhe me shumë gjasë, nëse ndjek këtë performancë edhe në ndeshjet e ardhshme, do të mund të kulifikohet në Ligën e

Read More »
Strugani, Sokol Dauti përfaqësues i”Kombëtares shqiptare ” në Zvicër”(Foto)

Strugani, Sokol Dauti përfaqësues i”Kombëtares shqiptare ” në Zvicër”(Foto)

autor autor April 17, 2014 0

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), ka vendosur edhe këtë vitë të organizojë një grumbullim – seleksionim për lojtarët shqiptarë që luajnë në Zvicër, përndryshe ky është viti i 3 radhazi që organizohet një Seleksionim

Read More »
Atletiko poshtëroi Barcelonën, Bajerni më i mirë se Manchesteri

Atletiko poshtëroi Barcelonën, Bajerni më i mirë se Manchesteri

autor autor April 9, 2014 0

Barcelona nuk arriti të rikthejë rezultatin dhe falë golit të pjesës së parë Atletico realizon ëndrrën për kualifikim tutje në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Rezultati i këtij takimi përfundoi 1-0, ndërsa 2-1 i

Read More »
Në Zvicër, dënohet sulmi mbi Gashin

Në Zvicër, dënohet sulmi mbi Gashin

autor autor April 8, 2014 0

Trajneri i Grasshopperit, Michael Skibbe, kërkon të ketë sigurim më të madh mbi lojtarët. Ai ka thënë seajo që i ndodhi lojtarit të tij, Shkëlzen Gashi, është për të ardhur keq. “Është për të ardhur

Read More »
Barça më e mirë në “El Clasicon”

Barça më e mirë në “El Clasicon”

autor autor March 24, 2014 0

Tri penalti janë akorduar në pjesën e dytë të “El Clasicos” së 227, për t’i dhënë fitoren Barçës. Të trija u shënuan nga superyjet e skuadrave e më i suksesshëm doli përsëri Lionel Messi

Read More »
SHABAN  MURTISHI,  PER  “KUPEN E BOTES”  NE KARATE

SHABAN MURTISHI, PER “KUPEN E BOTES” NE KARATE

autor autor March 14, 2014 0

Nga data 15 dhe 16 MARS 2014 ne Slloveni zhvillohet Turneu me i fuqishem  ne bote “ KARATE 1 – WORLD KUP” I cili turne eshte nen ombrellen e Federates Boterore te Karatese. Ne

Read More »
Januzaj do luajë për Anglinë

Januzaj do luajë për Anglinë

autor autor March 3, 2014 0

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi foli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësores me Maltën. Temat kryesore që 57-vjeçari u përqendrua më shumë, kishin të bënin me mënyrën e lojës që do

Read More »
SHABAN MURTISHI  NENKAMPION I MAQEDONISE NE KARATE

SHABAN MURTISHI NENKAMPION I MAQEDONISE NE KARATE

autor autor March 3, 2014 0

Ne Shkup sot u zhvillua Kampionati Shteteror ne Karate per Senior. Ne kete aktivitet moren pjese mbi 40 klube me rreth  150 sportiste.Nje nder Klubet pjesmarrese ishte edhe Klubi i Karatese „DRINI“ nga Struga

Read More »
Cana mposht Fiorentinën me një supergol

Cana mposht Fiorentinën me një supergol

autor autor March 2, 2014 0

Lazio befasoi Fiorentinën duke e mposhtur me rezultat 0 – 1 midis Artemio Franchit. Ekipi nga kryeqendra e mposhti skuadrën e Vincenzo Montellës me një gol në minutën e pestë, për të cilin gol

Read More »
‘’Vllaznimi’’ me objetiva të qarta

‘’Vllaznimi’’ me objetiva të qarta

autor autor March 2, 2014 0

Klubi futbollistik ‘’Vllaznimi’’ i qytetit të Strugës stinorin e dytë të kampionatit e nis me ambicjen që edhe më tutje të garoj në ligën e tretë futbollistike.Kjo ambicje sipas trejnerit Fiat Shate, është legjitime

Read More »