Njoftime
Rajoni – Bota
Shqiptari vret shqiptarin me thikë

Një shqiptar ka humbur jetën gjatë natës në spitalin e Alesandrias si pasojë e plagës së marrë në gjoks nga një goditje me thikë. Sipas medieve italiane, Sabri Alija, 55 vjeç, u qëllua nga një bashkëkombës i identifikuar si Haziz Polisi, 47 vjeç, në një sallë bingoje për

Kulturë
Gjetjet arkeologjike në Kroaci hapin faqen e re të historisë së ilirëve

Me gjetjet arkeologjike në lokalitetin për të cilin kanë shkruar edhe mediat botërore, po përgatitet ekspozita në “Kështjellën e Kloviqit”. Bëhet fjalë për artefakte të gjetura në ishullin Korçulla të Kroacisë. E ato hapin një faqe të re të historisë së ilirëve. “Varreza të tilla në Adriatik deri më tani nuk kanë qenë të njohura, e me organizimin, dimensionet dhe ato që janë gjetur aty, paraqesin hyrjen e